Ludzie

Właściwie nie byłoby fundacji gdyby nie „duet” Monika i Dorota… Los zetknął je ze sobą kilka lat temu, by dziś mogły wspólnie pomagać innym.

monika drytkiewicz m

 

 

 

Monika Drytkiewicz – prezes fundacji „Daj Szansę Wcześniakowi”. Człowiek o wielkim sercu i optymizmie. Nigdy się nie poddaje, twardo stąpa po ziemi, wychodzi naprzeciw nowym wyzwaniom. Jej życiową dewizą są słowa Jana Pawła II: „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”.

Dzięki jej determinacji, uporowi i konsekwencji pięcioletni syn Maks chodzi dziś do przedszkola, gra w piłkę nożną, uczęszcza na karate, jednocześnie kontynuując rehabilitację. Jest wyjątkowym dzieckiem, nieustannie gotowym do pracy. Wesoły, otwarty, bystry, waleczny, nie poddaje się, upada, wstaje i biegnie dalej.

 

 

 

 

Dorota Granat

 

 

 

Dorota Granat„super wolontariusz” fundacji, obecna we wszystkich działaniach i na wielu frontach. Okazuje nie tylko ogromne zaangażowanie, ale także dzieli się doświadczeniem i wiedzą z zakresu pediatrii. Pielęgniarka z ponad 20-letnim stażem zawodowym, największe serce i najszerszy uśmiech ma właśnie dla dzieci. Mówi, że jak Redbull dodają jej skrzydeł.

Nie ma takich pacjentów, którzy nie ulegliby jej niespotykanemu podejściu do drugiego człowieka i ogromnemu oddaniu. Jest m.in. edukatorem w zakresie zaburzeń metabolicznych (cukrzyca, otyłość etc). Była pierwszą osobą, która wspierała Monikę w jej walce o zdrowie dziecka.