ABC wcześniaka

27 marca o godz. 14 w sali konferencyjnej Kliniki Neonatologii w Akademickim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej oficjalnie rozpoczęliśmy comiesięczny cykl spotkań "abc wcześniaka" stworzony specjalnie z myślą o rodzicach wcześniaków, przebywających w szpitalu razem ze swoimi maleństwami jak również dla tych, którzy dopiero co opuścili szpital.

1

 

Więcej ...

Karnawałowy nastrój udzielił się wszystkim tego dnia...

Karnawałowy nastrój udzielił się wszystkim tego dnia

26 stycznia 2013 r. Centrum rozwoju dziecka BEREK przy ul. Walecznych 5/2 zamienił się w miejsce pełne bajkowych postaci niczym z „Akademii Pana Kleksa”. To właśnie dzięki wielkiej pomocy Centrum mogliśmy gościnnie zorganizować już po raz kolejny wspólne spotkanie wcześniaków i ich opiekunów.

Akcja „Nietypowa paczka dla wcześniaka” była drugą edycją tego unikalnego przedsięwzięcia – poprzednia była rok temu i wypadła równie wspaniale i owocnie.

Nietypowa paczka to przedłużenie świątecznej magii świąt, wiary oraz nadziei.

 

Oficjalne spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10.00 i otworzył je występ naszego gościa specjalnego Katarzyny Nowak, która  jest wcześniakiem w wyniku czego straciła wzrok po urodzeniu. Jej entuzjastyczny występ przykuł uwagę nawet najbardziej niecierpliwych maluchów.

Więcej ...

Dar Serca dla wcześniaków urodzonych w szpitalu przy Borowskiej ....

Dar Serca

18 stycznia 2013r. byliśmy z wizytą w Klinice Neonatologii Akademickiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej przekazując noworoczny prezenty.  Cieszymy się bardzo, że mogliśmy spełnić choć jedno, życzenie pani profesor i przekazać dla oddziału stojak do laktatora, który to już szpital posiada. Stojak ten pozwoli na swobodnie i wygodnie odciąganie pokarmu dla nawet najbardziej wymagającej mamy.

Życzymy SMACZNEGO mleczka mamy naszym kruszynkom!

Dar Serca dla wcześniaków 2  Dar Serca dla wcześniaków  

 

18-19 grudnia 2012, Wielkie serca dla najmniejszych

Wielkie serca dla najmniejszych

 

Gdy przychodzą na świat większość z nich nie ważyły więcej niż kilogram jabłek. Większość z nich swoje pierwsze święta spędzało w szpitalu. To właśnie z myślą o nich powstała ta inicjatywa, by w okresie świątecznym maluchom i ich bliskim uczynić te święta wyjątkowe…

 

Najmłodsi pacjenci i ich rodzice zostali obdarowani paczkami, wypełnionymi maleńkimi ubrankami, akcesoriami i kosmetykami do pielęgnacji, witaminami, kocykami i pieluchami – wszystkim, co niezbędne na start dla wcześniaka. Monika i Dorota przez dwa dni rozdały pół setki takich prezentów. Akcja „Świąteczne paczki dla wcześniaków" organizowana była przez wolontariuszki-Mikołajki z Fundacji po raz pierwszy. Udało się dotrzeć do wszystkich czterech wrocławskich szpitali gdzie na świat przychodzą maluchy - ASK przy ul. Borowskiej, WSSK przy ul. Kamińskiego, SPSK1 przy ul. Chałubińskiego oraz Szpitala Specjalistycznego przy ul. Warszawskiej.

Więcej ...

17 grudnia 2012 to dzień wymiany kontaktów w 3 Sektorze...

1 m

 

 

W czasie naszej akcji „świątecznej paczki dla wcześniak” musieliśmy jeszcze znaleźć czas na coroczne Forum wymiany kontaktów w Sektorze 3. Podczas, którego nie tylko mogliśmy zaprezentować nasze osiągnięcia z mijającego roku ale również przedstawić nasze plany.

 

 

 

Pozdrawiamy wszystkie organizację pozarządowe, które były obecne.

22 listopada udział w Akademii...

Konferencje z cyklu Akademia MamaPyta.pl., to projekt skierowany do przyszłych rodziców, który realizowany jest w kilku miastach Polski. Jedną z cyklu była 22 listopada konferencja we Wrocławiu, w której również my mogliśmy uczestniczyć.

Udział w Akademii Udział w Akademii Udział w Akademii