• banery1a
  • baner 3
  • baner 1
  • laktator
  • baner 2
Chcesz pomóc przez nas wcześniakom?

 

Wspomóż nas!

 

Fundacja "Daj Szansę Wcześniakowi"
 
KRS: 0000383056
 
Darowiznę mogą Państwo przekazać wpłacając na konto fundacji:
91 1160 2202 0000 0001 8703 1365
z dopiskiem „Darowizna”

Światowy Dzień Książki dla Dzieci

Dziś wyjątkowy dzień bo 2 kwietnia, w którym obchodzony jest Światowy Dzień Książki dla Dzieci. Dzień ten przypada w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena.

Właśnie dlatego w tym szczególnym dniu zachęcamy wszystkich bardzo gorąco do współtworzenia pilotażowej akcji "CZYTANIE OD PIERWSZYCH CHWIL ŻYCIA" organizowanej przez Naszą Fundację.

Jest to projekt unikalnego przedsięwzięcia - polegający na wyposażeniu w książeczki dla dzieci oddziałów szpitali położniczych, na których przebywają dzieci przedwcześnie urodzone. Akcja ma umożliwić i zachęcić rodziców do czytania oraz budowania więzi emocjonalnej z dzieckiem  już od pierwszych chwil życia. „Wcześniaki” spędzają w szpitalu pierwsze tygodnie i zawsze towarzyszą im rodzice. Jest to czas bardzo trudny, ponieważ ciężko jest nawiązać więź z dzieckiem przez ścianę inkubatora. Spędzanie czasu poprzez czytanie ma urozmaicić trudne chwile oczekiwania.

Rodzic stojąc przy inkubatorze może czytać, a znajomy dla dziecka głos daje mu poczucie bezpieczeństwa i bliskości, co jest dla  niego w tym okresie najważniejsze.

Akcję planujemy wdrożyć w pierwszej kolejności w 4 Wrocławskich szpitalach położniczych a w późniejszym okresie sukcesywnie wdrażać na Dolnym Śląsku.

Do akcji przyłączyli się już:

  • grupa reklamowa Terytorium, która wykonała dla nas specjalne kieszenie z pleksi, które będzie można zawiesić w szpitalach, gdzie  przebywają wcześniaczki w inkubatorach;
  • Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu ofiarowując nam książeczki pt. "Bardzo głodna gąsienica"
  • Centrum Rozwoju Dziecka "Berek", które zawsze wspiera nasze akcje i tym razem również jest z nami.

Wszyscy, którzy chcą wesprzeć naszą akcję mogą przynosić książeczki do Centrum Rozwoju Dziecka "Berek" przy ul. Walecznych 5/2.

WSPÓLNIE STWÓRZMY AKCJĘ "CZYTANIE OD PIERWSZYCH CHWIL ŻYCIA"