Na zdrowie w ogrodzie!

Pomysł, by piknik rodzinny pod hasłem „Dbamy o zdrowie naszych dzieci” , zorganizować Ogrodzie Botanicznym okazał się strzałem w dziesiątkę! 24 czerwca 2012 r. wspólnie z ponad setką przyjaciół Fundacji badaliśmy zdrowie maluchów i edukowaliśmy ich opiekunów.

 

Efekty trwającej cały dzień akcji przeszły oczekiwania: wykonaliśmy przesiewowe badanie słuchu u 130 dzieci, badanie wzroku u 110, badanie wad postawy i porad lekarza rehabilitanta u setki maluchów. Nasze zaproszenie do współpracy przyjęli lekarze pediatrzy z różnych dziedzin: neonatolog, kardiolog, neurolog, lekarz rehabilitacji, diabetolog, reumatolog, okulista i stomatolog. Rodzice wraz z pociechami mogli skorzystać z porad specjalistycznych udzielanych przez pielęgniarki, położne, fizjoterapeutów, doradcę laktacyjnego, psychologa, pedagoga, logopedę i audiologa.

 

Na przybyłych gości czekała też spora dawka profilaktyki: szkolenie dla dzieci, jak dbać o własne bezpieczeństwo przeprowadzili policjanci z Wydziału…Nie lada atrakcją dla najmłodszych była obecność strażaków w mundurach i możliwość obejrzenia z bliska i wdrapania się do wozu strażackiego. Kilkadziesiąt osób miało szansę skorzystać z warsztatu udzielania pierwszej pomocy i nauczyć się technik masażu Shantala. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także konsultacje z zakresu zdrowego żywienia oraz różnego rodzaju zajęcia terapeutyczne. Piknik pokazał nam, jak wielkie jest zapotrzebowanie na kontakt ze specjalistami od zdrowia dzieci i jak duża potrzeba, by o to zdrowie zadbać.

 

Dopisała nie tylko frekwencja i pogoda, ale i darczyńcy. Na dzieci i rodziców czekały niezliczone atrakcje i gry oraz nagrody w loterii ufundowane przez zaprzyjaźnionych partnerów i sponsorów. Maluchy nie mogły się doczekać na swoją kolejkę do malowania twarzy, dziecięcych tatuaży oraz zaplatania fantazyjnych warkoczyków.

 

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz przekazał dla akcji swoje poparcie, Joanna Nyczak Z-ca Dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych, odwiedzając nasz piknik przekazała encyklopedię Wrocławia z dedykacją prezydenta, którą można było zdobyć, biorąc udział w konkursie wiedzy o Wrocławiu. Wydarzeniem było wystąpienie prof. Anny Noczyńskiej, która wygłosiła wykład z zakresu diabetologii oraz koncert wokalno-gitarowy Katarzyny Nowak, artystki, która jest również wcześniakiem, utraciła wzrok kilka dni po narodzeniu. Stowarzyszenie Kendo dało pokazy sztuk walki, a tancerze ze Stowarzyszenia „Stardance” – pokaz tańca.

 

Spotkajmy się w sobotę 16 czerwca na dniu promocji zdrowia w ZOZ Psie Pole na ul. Boya-Żeleńskiego 22.
My również tam będziemy
, ZOZ Psie Pole zawsze nas wspiera więc bardzo chętnie przyłączamy się w każdą akcję, którą organizuje.
Przyjdźcie kochani będziemy na was czekać.