18-19 grudnia 2012, Wielkie serca dla najmniejszych

Wielkie serca dla najmniejszych

 

Gdy przychodzą na świat większość z nich nie ważyły więcej niż kilogram jabłek. Większość z nich swoje pierwsze święta spędzało w szpitalu. To właśnie z myślą o nich powstała ta inicjatywa, by w okresie świątecznym maluchom i ich bliskim uczynić te święta wyjątkowe…

 

Najmłodsi pacjenci i ich rodzice zostali obdarowani paczkami, wypełnionymi maleńkimi ubrankami, akcesoriami i kosmetykami do pielęgnacji, witaminami, kocykami i pieluchami – wszystkim, co niezbędne na start dla wcześniaka. Monika i Dorota przez dwa dni rozdały pół setki takich prezentów. Akcja „Świąteczne paczki dla wcześniaków" organizowana była przez wolontariuszki-Mikołajki z Fundacji po raz pierwszy. Udało się dotrzeć do wszystkich czterech wrocławskich szpitali gdzie na świat przychodzą maluchy - ASK przy ul. Borowskiej, WSSK przy ul. Kamińskiego, SPSK1 przy ul. Chałubińskiego oraz Szpitala Specjalistycznego przy ul. Warszawskiej.

 – To bardzo dobry pomysł i nietypowe działanie – chwali prof. Barbara Olejnik-Królak, szefowa Kliniki Neonatologii ASK. – Zwykle mamy naszych wcześniaków z żalem patrzyły na akcje przedświąteczne na innych oddziałach. Mikołaj zwykle przychodzi do starszych dzieci z nefrologii czy otolaryngologii, a o wcześniakach jakoś się zapomina.

Paczki powstały dzięki przyjaciołom fundacji: firmom Canpol babies, Medela Polska, Bankowi mleka kobiecego, Sequoia, Nanaf Organic, Jonson & Jonson, Nivea, Nutricia, Nestle, Miejskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu, Centrum zdrowia „Mama i ja", Centrum Relaksu - Grota Solna, oraz Biurovicie.

Wielkie serca dla najmniejszych Wielkie serca dla najmniejszych Wielkie serca dla najmniejszych
Wielkie serca dla najmniejszych Wielkie serca dla najmniejszych