Karnawałowy nastrój udzielił się wszystkim tego dnia...

Karnawałowy nastrój udzielił się wszystkim tego dnia

26 stycznia 2013 r. Centrum rozwoju dziecka BEREK przy ul. Walecznych 5/2 zamienił się w miejsce pełne bajkowych postaci niczym z „Akademii Pana Kleksa”. To właśnie dzięki wielkiej pomocy Centrum mogliśmy gościnnie zorganizować już po raz kolejny wspólne spotkanie wcześniaków i ich opiekunów.

Akcja „Nietypowa paczka dla wcześniaka” była drugą edycją tego unikalnego przedsięwzięcia – poprzednia była rok temu i wypadła równie wspaniale i owocnie.

Nietypowa paczka to przedłużenie świątecznej magii świąt, wiary oraz nadziei.

 

Oficjalne spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10.00 i otworzył je występ naszego gościa specjalnego Katarzyny Nowak, która  jest wcześniakiem w wyniku czego straciła wzrok po urodzeniu. Jej entuzjastyczny występ przykuł uwagę nawet najbardziej niecierpliwych maluchów.

Akcja zaowocowała  25 paczkami dla wcześniaków w wieku - od 6 m-cy do sześciu lat, wieloma uśmiechami wzruszenia rodziców oraz dumnych darczyńców.

Dzieci przybyło sporo, ale jak w życiu bywa kilkoro z nich się rozchorowało i paczki odebrali ich najbliżsi. Nasze maluchy świetnie były przebrane. Był Pirat z Karaibów, Rycerz czy Kermit ale była też różowa Calineczka, Wróżka, Księżniczka, motylek, smok i zebra oraz wiele, wiele innych ciekawych postaci.

Wśród atrakcji, oprócz prezentów, były zabawy z animatorkami, wspólne warsztaty robienie masek czy różności z masy solnej.  Podczas zabawy można było również skorzystać z profesjonalnej sesji zdjęciowej aby uwiecznić te wspaniałe chwile.

Nie wszystkie dzieci mają to szczęście aby bawić się ze swoimi rówieśnikami z powodu swoich ograniczeń zdrowotnych. Właśnie z myślą o nich powstała ta inicjatywa.

Wrocławski Teatr Lalek użyczył nam czarodziejskiego kapelusza, który co jakiś czas wypełniał się niespodziankami. Podczas kolejnych losowań można było wylosować przeróżne ciekawe niespodzianki, zarówno dla dzieci jak i rodziców.

Towarzyszył temu śmiech oraz świetna zabawa nie tylko tych najmłodszych...

Nietypowa paczka dla wcześniaka Nietypowa paczka dla wcześniaka 3
 5 6  7